ЕНЕРГОЕФЕКТИВНЕ КРЕДИТУВАННЯ – ВІДНОВЛЕННЯ

08.08.2016 року компанія «Тепловіннер» направила електронної поштою офіційний запит в Агентство на роз’яснення ситуації, адже офіційно викладеної інформації про припинення енергоефективного кредитування від Держенергоефективності не було опубліковано. На що ми отримали наступну відповідь:держенергоефективність,  держенергоефективності україни,  сайт держенергоефективності,  держенергоефективності україни, сайт держенергоефективності, офіційний сайт держенергоефективності україни, офіційний сайт,  програма держенергоефективності

На сьогодні (31.08.2016), наш запит так і залишається без відповіді, а «теплі» кредити залишаються у «підвішеному» стані. Жодної офіційної інформації про відновлення видачі кредитів не надходило. Єдине, що радить Агентство – слідкувати за актуальною інформацією на  їхньому офіційному сайті.

Наголошуємо, що енергоефективне кредитування від Укргазбанку та Ощадбанку з відшкодуванням частини вартості призупинено виключно для фізичних осіб, для ОСББ та ЖБК – програма продовжує діяти.

Тож, які перспективи відновлення кредитів на енергоефективне обладнання?

Остання офіційна інформація з даного питання була опублікована у форматі 20-ти постанов Кабміну, прийнятих 27.07.2016. При цьому, в жодній з них не йде мова про зупинення чи відновлення енергоефективних кредитів з компенсацією. Згодом (05.08.2016), з’явилася інформація про те, що українцям було відшкодовано кредити, видані до 05.07.2016 включно.

Також, Держенергоефективності України повідомило про залучення додаткових 100 млн грн на відновлення кредитування.

государственная программа энергосбережения 2016 программа энергосбережения в Украине, программа энергосбережения для населения, кредит тепла оселя Укргазбанк почему  не дают, Госэнергоэффективности , восстановление теплых кредитов, теплые кредиты восстановлено, теплые кредиты остановлено, кредит тепла оселя отзывы

На даний момент очікується, коли дані дії вступлять в силу. А саме:

Условия кредитов на энергоэффективность с государственной компенсацией, ощадбанк кредит на энергосбережение, государственная программа энергоэффективности, программа энергосбережения и энергоэффективности, ощадбанк кредит на котел калькулятор, кредит на котел для дома ощадбанк отзывы

При цьому, було додатково змінено і розмір компенсації:

кредит на утеплення будинку ощадбанк відгуки, державна програма енергозбереження 2016, програма енергозбереження в україні, програма енергозбереження для населення, кредит тепла оселя укргазбанк чому дають, держенергоефективності, відновлення теплих кредитів, теплі кредити відновлено, теплі кредити зупинено, кредит тепла оселя отзывы

Що маємо на сьогодні?

Так, як Держенергоефективності тимчасово припинило відшкодування по енергоефективному кредитуванню для населення, українці мають можливість скористатися місцевими програмами, які були залучені раніше, як додаткове джерело фінансування. В Україні їх діє більше 150-ти. За більш детальною інформацією потрібно звертатися у місцеві відділення банку та місцеві органи влади.

Урівняння суми компенсації для тих хто отримує субсидію і для тих, хто її не має до 35%, можна розглядати з різних ракурсів:

Той, хто не має субсидії виграє у даній ситуації, адже після набрання чинності даних змін, зможе отримати відшкодування вартості, наприклад, твердопаливного котла вже не 20%, а на 15% більше, тобто  - 35%, а це досить непогана економія.

Проте, субсидіанти більше не матимуть можливості отримати компенсацію у розмірі 70%, як було раніше, вони також матимуть лише 35% компенсації вартості енергоефективного опалення.

Всі в рівних умовах!

Коли відновлять видачу «теплих» кредитів?

Експерти в сфері енергозбереження повідомляють, що це буде не раніше початку осені. Плюс в тому, що це зовсім незабаром! Тож, чекаємо на більш суттєву, офіційну інформацію від Держенергоефективності України, а поки тим, хто все–таки хоче придбати енергоефективне обладнання, чи утеплити будинок, чи замінити вікна, рекомендуємо збирати необхідний пакет документів (рахунок від продавця+паспорт+ІНН+довідка про з/п) та звертатися до відділення Ощадбанку чи Укргазбанку у вашому місті, щоб скористатися регіональною програмою компенсації.

Коментарів: 0
Розміщено 31 Aug 2016 автором Teplowinner