Твердопаливні котли. Сторінками історії...

   Ми вже багато знаємо про сучасні котли, без  яких так складно пережити холодну зиму в заміському або приватному будинку. Сьогодення пропонує нам безліч варіантів: котел на твердому паливі, котел на рідкому паливі, газові і навіть комбіновані котли. А які опалювальні системи використовувалися раніше, і для чого вони були призначені?

 

Те, про що Ви не знали раніше. Компанія «Тепловіннер» підібрала для Вас

декілька цікавих фактів з історії…

Перша конструкція парового котла ззовні нагадувала звичайний чайник. Згодом, найпопулярнішими різновидами опалювального обладнання вважалися прямоточні, корнуельські і шотландські котли. Зараз навряд хто-небудь згадає ці назви, але тоді їх можна було зустріти всюди.

прямоточний твердопаливний котел, котел СЕТ, котел на тверде палива, котел опалення

Орієнтовно в 6-ому столітті до нашої ери на території тепер уже м. Дніпропетровськ скіфи встановили спеціальний котел, який використовувався для вкрай незвичайної мети - з його допомогою вони приносили жертву. Навколо даного експоната існує й інша думка - поміщаючи в нього хворих тварин, балкарці вважали, що котел володіє цілющою силою. У нього, по історичним даним, вміщалося тридцять бочок води. Діаметр котла становив більше трьох метрів, а його глибина сягала двох метрів.

котел скіфів, котел на дровах сет

 У музеї історії народів Узбекистану в 90-і роки з'явився новий експонат - котел, виявлений при розкопках кургану поблизу Ташкента. Діаметр цього котла близько півтора метрів, маса - півтонни.

Під час розкопок на території Індії археологи виявили загадковий комплекс будівель. Він містив у собі кілька храмів і бібліотеку. Крім того, там знаходилася одна цікава конструкція таємничого призначення. Вона являла собою цегляну високу вежу, на вершині якої був розташований вмурований котел. Він досягав величезних розмірів, і в ньому містилася велика кількість води. Як Ви вважаєте, навіщо індійцям таке дивне пристосування? Від зовнішніх стінок резервуара вниз в бібліотечні приміщення йшли похилі канали. Ця споруда – своєрідний прототип сучасної повітряної системи опалення.

Місто Кронштадт знаходиться на острові Котлін. Очевидно, саме тому на його гербі зображено ... не що інше, як котел. Герб міста Кронштадт описують так: "Щит розділений надвоє вертикально, одне поле червоне, а інше блакитне, на блакитному вартова висока вежа з ліхтарем, нагорі корона, а на червоному полі чорний котел, навколо острова вода".

герб острова котлін, котел на твердому паливі, котел СЕТ, котел  на дровах

Будинок у формі каменю, черевика, дерева, човна, цукерки, полуниці ... що ще придумають люди? Так от, в Сполучених Штатах Америки існує будинок у вигляді котла. Під час подорожі по Техасу практично кожен турист прагне сфотографуватися на тлі даної незвичайної будівлі.

котел в дом, котел-дом, котел СЕТ для дома, котел на дровах СЕТ

Виходячи з вищенаведених фактів, можна вважати, що котел - це не просто необхідна річ побутового призначення, раз він надихає людей на такі винаходи. А деякі з нас, як виявилося, навіть не проти провести в ньому своє життя!

 

Бажаємо тепла у Вашому серці!

З повагою,

команда компанії "Тепловіннер"

 

Коментарів: 0
Розміщено 11 Nov 2015 автором Teplowinner